Redukcja rozstępów

Redukcja rozstępów

Szacuje się, że blisko 90% osób boryka się z problemem rozstępów, które pojawiają się najczęściej w okresie dojrzewania, ciąży, w efekcie zmian hormonalnych, przyrostu wagi lub mięśni.  Większość  wstydzi się swoich rozstępów i chętnie pozbyłaby się ich raz na zawsze.

Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian.

Fazy powstawania rozstępów:

1. Pierwsze stadium jest fazą zapalną. Zmiany są hypertroficzne (ubytki w tkance miękkiej), mają kolor czerwony, czerwonowinny lub czerwononiebieski, są równolegle ułożone. Na tym etapie mamy największe szanse by się ich pozbyć.
2.  W drugim stadium – fazie zanikowej
– ma miejsce pozorna regeneracja rozstępów. Pasma pęknięć skóry ulegają zmniejszeniu i rozjaśnieniu (jest to wynik prób regeneracji zerwanej sieci włókien kolagenu oraz włókien elastyny) i utrwalają się w postaci blizny zanikowej. Leczenie w fazie zanikowej, może jedynie zmniejszyć defekt skóry, poprawić jej wygląd, nigdy natomiast nie przywróci jej stanu poprzedniego.

Zabiegi proponowane w Salon-Kosmetyczny.pl dają następujące efekty:

  • usunięcie lub zmniejszenie rozstępów,
  • wygładzenie, uelastycznienie i wzmocnienie skóry,
  • odżywienie, regenerację i energizację tkanek,
  • odnowienie włókien kolagenowych i elastylowych.

 


MIKRODERMABRAZJA + MASKA WYBIELAJĄCA
SKUTECZNY ZABIEG NA ROZSTĘPY W FAZIE ZAPALNEJ


Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą głowic diamentowych i pompy ssącej warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu.

Mikrodermabrazja to w pełni bezpieczna i zarazem bardzo skuteczna metoda na spektakularną poprawę stanu skóry. Dzięki umiarkowanemu złuszczaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych komórek. Nowe komórki przemieszczają się ku górze, zastępując komórki uszkodzone.

Mikrodermabrazja pomaga w zwalczaniu rozstępów w fazie zapalnej (faza zapalna objawia się występowaniem czerwonych rozstępów na powierzchni skóry). Efekty widoczne są już po pierwszych zabiegach, z każdym następnym potęgują się i utrwalają. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej wykonuje się w seriach kilku lub kilkunastu sesji, w odpowiednich odstępach czasu.


MIKRODERMABRAZJA + MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA  + FALE RADIOWE
ZABIEG NA ROZSTĘPY W FAZIE ZAPALNEJ A TAKŻE ZANIKOWEJ

Połączenie kilku metod redukujących rozstępy daje maksymalne efekty w szybszym czasie. Tego typu zabieg pomoże poprawić wygląd skóry także z rozstępami w fazie drugiej (zanikowej).  Rezultatem jest wyraźne spłycenie rozstępów, gładsza i lepiej wyglądająca skóra, poprawa napięcia skóry.

Etapy zabiegu:

  • Mikrodermabrazja – pozwala na głębokie, bezbolesne i kontrolowane złuszczanie komórek naskórka. Podczas zabiegu usuwane są powierzchowne warstwy skóry, stymulując naturalny wzrost nowej tkanki, która zastępuje usuniętą.
  • Mezoterapia bezigłowa to niechirurgiczna metoda stosowana w celu dostarczenia w głąb skóry składników aktywnych, dzięki czemu kuracja jest niezwykle skuteczna. Pod skórę wprowadzany jest odpowiednio przyrządzony koktajl – w jego składzie znajdują się substancje, które przyczyniają się do rozjaśnienia rozstępów i zwiększają syntezę kolagenu.
  • Wykorzystanie fal radiowych ma na celu przywrócenie elastyczności tkankom łącznym. Fale radiowe pobudzają fibroblasty (komórki skóry) do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Efektem jest odbudowa nowego kolagenu i tym samym wyraźne spłycenie rozstępów, poprawa jakości skóry, poprawa napięcia i tekstury skóry.   

Zabieg polecany w serii 7- 10 zabiegów  w odpowiednich odstępach czasu (ok. 1 tygodnia).


MEZOTERAPIA IGŁOWA
REDUKCJA ROZSTĘPÓW PRZEZ OSTRZYKNIĘCIE WZDŁUŻ ZMIANY

Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w skórę substancji leczniczych o odpowiednim składzie i stężeniu. Zabieg ten jest wykonywany tylko i wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej, a przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Czasem wcześniej wykonywane jest znieczulenie poprzez zastosowanie specjalnej maści.

Mezoterapia igłowa znajduje zastosowanie także w leczeniu rozstępów i blizn – przez ostrzyknięcie wzdłuż zmiany. Zabieg polega na wstrzykiwaniu śródskórnie substancji odżywczych, zazwyczaj nie głębiej niż 5mm pod powierzchnię skóry. Seria zabiegów mezoterapii powoduje, że rozstępy stają się  znacznie mniej widoczne, a skóra bardziej jędrna i napięta. Szczególnie dobrze i szybko reagują rozstępy świeże, zabarwione na czerwono – niekiedy po 1-2 zabiegach dochodzi do wyrównania koloru z otaczającą skórą. Im starsze są rozstępy, tym dłuższa jest terapia.

Częstotliwość zabiegów ustala jest indywidualnie. Najczęściej wykonuje się 4 zabiegi mezoterapii igłowej co 10-14 dni, a w późniejszym okresie w celu pielęgnacji 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.

Bardzo korzystne jest łączenie mezoterapii igłowej z niezwykle skutecznym zabiegiem falami radiowymi. Można również łączyć z mikrodermabrazją.

 

Na zabiegi redukujące rozstępy zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna