Leczenie trądziku

Zabiegi laserowe / E-Light

Leczenie trądziku

Przyczyną występowania trądziku jest podwyższony poziom produkcji androgenu (hormonu produkowanego zarówno przez organizm kobiety jak i mężczyzny), który stymuluje produkcję tłuszczu przez gruczoły łojowe. Wyższa produkcja tłuszczu powoduje blokowanie porów skórnych, a co za tym idzie uniemożliwienie wydostawanie się tłuszczu na powierzchnię skóry. Trądzik w istocie jest infekcją spowodowaną bakteriami skórnymi, które żywią się tym tłuszczem, a następnie powodują jego degradację.

Podczas rozmnażania komórek powstają produkty jałowe i kwas tłuszczowy, a w gruczołach łojowych tworzy się stan zapalny, co powoduje znane wszystkim wypryski, zaskórniki lub krosty.

Trądzik może być dziedziczny – jego stan może się pogorszyć, jeżeli:

• jesteś zestresowana/y – zarówno fizycznie jak i psychicznie,

• drapiesz lub wyciskasz zainfekowany obszar,

• jesteś kobietą w okresie miesiączkowania,

• bierzesz określone środki medyczne,

• pracujesz w wilgotnym środowisku w kontakcie z olejami lub innymi chemikaliami.

Leczenie może pomóc zredukować poziom trądziku, natomiast zabiegi z użyciem IPL, w połączeniu z zaleceniami lekarza, to klinicznie potwierdzony sposób na zwiększenie skuteczności procesu leczącego trądzik.

 


 

Na czym polega zabieg?

Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest IPL, emituje promienie świetlne, które są dokładnie i uważnie filtrowane zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Światło, które dociera do powierzchni skóry, jest pochłaniane przez hemoglobinę – czerwony pigment, który występuje we krwi. Ciepło z lampy błyskowej podgrzewa hemoglobinę w drobnych naczyniach krwionośnych znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. To powoduje niewielkie uszkodzenia w gruczołach łojowych i spowalnia nadprodukcję tłuszczu, odpowiedzialną za powstawanie trądziku.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

Jeżeli masz trwałe problemy z trądzikiem, zabieg na pewno Ci pomoże. Najlepsze rezultaty są osiągane w przypadku kuracji stanów zapalnych trądziku – czyli powszechnie znanych czerwonych, bolących wyprysków. Ważne jest, aby Twoja skóra była relatywnie blada w momencie wykonywania zabiegu, gdyż w przeciwnym przypadku zbyt duża ilość światła zostanie pochłonięta przez Twoją przyciemnioną cerę.

Jak długo trwa zabieg?

Pełen zabieg twarzy wymaga około 60 błysków. Łącznie z konsultacją i przygotowaniem do zabiegu nie powinno to zająć więcej niż 20 minut.

Czy zabieg  jest bolesny?

Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby. Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Czego mogę się spodziewać?

Po zabiegu możesz odnotować ogólne zaczerwienie skóry twarzy. Jeżeli masz skórę zniszczoną działaniem promieni słonecznych, niektóre ze zmian pigmentacyjnych mogą zmienić kolor na ciemniejszy lub w niektórych przypadkach zniknąć.  Typowa kuracja obejmuje cztery zabiegi oddzielone od siebie 3-4 tygodniowymi odstępami.

Łagodne zmiany pigmentacyjne mogą być efektem dziedziczenia genetycznego lub mogą być spowodowane fizycznymi uszkodzeniami skóry, takimi jak oparzenia słoneczne, skaleczenia, podrażnienia, terapia promieniami świetlnymi lub po prostu mogą być naturalnym efektem starzenia się.

Zabiegi z użyciem IPL to klinicznie sprawdzone zabiegi, które długotrwale usuwają zmiany pigmentacyjne w górnych warstwach skóry.

Zmiany mogą różnić się zarówno wielkością jak i kolorem. Bardzo ważne jest, aby upewnić się przed usunięciem zmiany pigmentacyjnej, czy nie jest to zmiana złośliwa.

Na czym polega zabieg?

Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest IPL, emituje promienie świetlne. Są one dokładnie i uważnie filtrowane, zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Dopuszczane do skóry promienie, to te długości fal świetlnych, na które reaguje melanina znajdująca się w obszarach zmian pigmentacyjnych. Kiedy komórki zawierające duże ilości melaniny zostają trafione, zwiększają swoją temperaturę i w ten sposób są niszczone w przeciągu kilku tysięcznych sekundy.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

Nie wszystkie zamiany pigmentacyjne reagują na zabieg, więc lekarz (który będzie przeprowadzała wywiad i konsultację)  musi określić, czy dana zmiana pigmentacyjna kwalifikuje się do wykonania zabiegu. Do jego wykonania nadają się jedynie łagodne zmiany w powierzchniowej części skóry. Unikalne oprogramowanie IPL dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg IPL zajmuje mniej niż minutę na każdą leczoną zmianę pigmentacyjną.

Czy zabieg jest bolesny?

Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby. Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość pacjentów określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne do pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Czy powinno się zastosować dodatkowe środki ostrożności przed i po zabiegu?

Powinno się unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem z użyciem IPL, gdyż promienie słoneczne są pochłaniane przez melaninę. W przypadku nadmiernej absorpcji światła przez melaninę znajdująca się w skórze zabieg będzie mniej skuteczny, a jednocześnie bardziej bolesny.

Czy występują efekty uboczne?

Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienie skóry pojawiające się zaraz po zabiegu. Mogą wystąpić także wrzodzenie i skorupienie, które powinny zniknąć po około 1-2 tygodniach. W rzadkich przypadkach mogą się pojawić tymczasowe zmiany pigmentacyjne, ale większość osób doświadcza o wiele mniej problemów niż po zabiegach depilacji z użyciem lasera.

 

Na leczenie trądziku zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Zabiegi laserowe Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna