Usuwanie zmian naczyniowych

Zabiegi laserowe / E-Light

Usuwanie zmian naczyniowych

W dzisiejszych czasach naczynia krwionośne stały się utrapieniem wielu z nas. Skóra z tak zwanymi „pajączkami” charakteryzuje się ciągłym zaczerwienieniem. Przyczyn tak poważnego problemu jest mnóstwo m.in: nadciśnienie tętnicze, spożywanie niektórych leków, szkodliwy wpływ zanieczyszczonego środowiska, zaburzenia hormonalne, czy też niewłaściwa pielęgnacja skóry. Aby zminimalizować, bądź też całkowicie pozbyć się dokuczliwych zaczerwienień polecamy zabiegi LASEREM DIODOWYM 980nm lub IPL (trzeciej generacji). Zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych laserem to jedna z najskuteczniejszych metod.

 


 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na naświetlaniu promieniem lasera rozszerzonego naczynka. Promień lasera gwałtownie podgrzewa krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Zamykanie naczynek na twarzy jest zabiegiem o dużej skuteczności i mało bolesnym.
Zamykanie naczynek na nogach jest trudniejsze i tylko niektóre lasery zamykają je skutecznie. Pełne wchłonięcie zmian na nogach po zabiegu laserowym może trwać do kilku miesięcy. Po zamykaniu dużych naczynek mogą pozostać miniaturowe blizenki.

Jak długo trwa zabieg?

Czas zabiegu zależy od wielkości obszaru poddanego kuracji, a także od liczby naczyń krwionośnych, które chcemy leczyć podczas danej sesji. Zazwyczaj jeden zbieg trwa około 10-20 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób charakteryzuje ból jako umiarkowany i porównuje go do pstryknięcia skóry za pomocą gumki recepturki, po którym następuje trwające kilka minut uczucie rozgrzania. W okolicach szczególnie unerwionych oraz u bardzo wrażliwych na ból pacjentów można stosować środki znieczulające (schłodzenie skóry, maści znieczulające itp.) Schłodzenie skóry po wykonaniu zabiegu może przynieść ulgę.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

Powinno się unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem, gdyż zwiększa to ilość pigmentu w skórze i wpływa na większą absorpcję światła przez skórę. Zasadniczo nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej może przynieść ulgę używanie przez kilka kolejnych dni kremów kojących. Zalecamy ograniczenie wystawiania skóry na działanie słońca i stosowanie filtra przeciwsłonecznego (SPF 30) przez klika tygodni po wykonaniu zabiegu.

Czego się mogę spodziewać?

Bezpośrednio po zabiegu skóra często jest mocno zaczerwieniona, a następnego może pojawić się strupek, który utrzymuje się zwykle około tygodnia. Po wygojeniu się strupka skóra będzie zregenerowana, znikną zaczerwienienia.

Ilu zabiegów będę potrzebować?

Liczba zabiegów zależy od stanu  naczyń, ich gęstości, głębokości i  rozległości. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu widać bardzo dobre efekty, jednak w niektórych przypadkach wymagane jest powtórzenie zabiegu. Aby zapobiec tworzeniu się podobnych zmian w przyszłości zaleca się profilaktykę w postaci kremów ochronnych i zabiegów kosmetycznych wzmacniających naczynia.

 

Na zamykanie naczynek zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Zabiegi laserowe Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna