Wypełnianie bruzd

Wypełnianie bruzd

Kwas hialuronowy stosuje się celem wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, bruzd między brwiami, bruzd przy kącikach ust i zmarszczek wokół ust,  modelowania policzków i okolic brody oraz modelowania lub powiększania ust. Terapia kwasem hialuronowym jest także skuteczna przy redukcji cieni pod oczami i rewitalizacji skóry. Kwas można również zastosować wszędzie tam, gdzie pożądane jest miejscowe wypełnienie skóry (np. zagłębienia po bliznach).

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają z naszego organizmu w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cieńkiej igiełki preparatu bezpośrednio w miejsce, które wymaga wypełnienia. Zabieg jest krótkotrwały i nie wymaga wcześniejszych przygotowań. Przed zabiegiem najczęściej stosuje się krem znieczulający, lub w przypadku modelowania ust, znieczulenie za pomocą zastrzyku.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki trwający 1-2 dni obrzęk w miejscu wstrzyknięć zwykle możliwy do zamaskowania normalnym makijażem. W przypadku korekcji ust obrzęk może być bardziej nasilony i utrzymywać się nieco dłużej.

Działanie preparatu jest natychmiastowe i utrzymuje się przez 8-12 miesięcy (w przypadku modelowania ust efekt może być nieco krótszy). Preparat ulega rozpadowi, tzw. biodegradacji izowolemicznej, która powoduje, że “objętość wypełnienia” pozostaje praktycznie taka sama pomimo stopniowego zmniejszania się ilości materiału w skórze. Jest to spowodowane dużą zdolnością preparatu do wiązania cząsteczek wody.

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać okolice wstrzyknięć w szczególnej czystości. Na drugi dzień należy kilkakrotnie rozmasować miejsca poddane zabiegowi.

 

Na wypełnianie bruzd zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Medycyna estetyczna Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna