Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Woskiem można depilować każdą część ciała: twarz, bikini, ręce, nogi, klatkę piersiową, plecy. Wosk usuwa włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu końcówki odrastających włosków są delikatniejsze, a same włoski odrastają słabsze i jaśniejsze. Odnowienie cebulki włoska po takim zabiegu trwa kilka tygodni (od 2 nawet do 5 tygodni w zależności od struktury włosa). Regularne stosowanie tej metody depilacji powoduje, iż owłosienie staje się znacznie mniej widoczne.
W Salon-Kosmetyczny.pl do depilacji stosujemy:

  • wosk miękki – jest to standardowa metoda depilacji z użyciem pasków, polecana zwłaszcza do depilacji nóg,
  • wosk twardy – przeznaczony do najdelikatniejszych okolic, zwłaszcza do depilacji bikini i twarzy; depilacja odbywa się bez użycia pasków, jest mniej bolesna, a jednocześnie bardzo dokładnie usuwa włoski.

Jak się przygotować do zabiegu?
Włoski powinny mieć długość około 0,5-1 cm. Zbyt krótkie włoski są trudne do usunięcia, natomiast zbyt długie mogą spowodować, że zabieg będzie bardziej bolesny. Dzień przed zabiegiem warto zrobić peeling, który usunie martwy naskórek. Gładka skóra sprawi, że wosk będzie łatwiej przylegał do włosków. Nie zaleca się nakładania na skórę żadnych kremów ani balsamów w dniu zabiegu. Wosk będzie ślizgał się po natłuczonej skórze, czyniąc zabieg niemożliwym do wykonania. Na 24 godziny przed woskowaniem należy unikać opalania depilowanych części ciała. Ponieważ depilacja ciała jest bardzo intymnym zabiegiem, ważne jest, aby bezpośrednio przed samym zabiegiem zadbać o higienę osobistą.

Po zabiegu:
– na dobę po depilacji unikać opalania lub solarium,
– zrezygnować z produktów do pielęgnacji ciała z dodatkami chemicznymi (przez 24 godziny po zabiegu),
– po depilacji delikatnych partii ciała, takich jak pachy lub bikini, warto przetrzeć skórę wodą utlenioną i posmarowanie ją,
– 24 godziny po depilacji pach nie należy stosować dezodorantu,
– nie korzystać z sauny przez dobę po zabiegu.

Przeciwwskazania:
– zraniona lub podrażniona skóra,
– skóra z wyraźną tendencją do rozszczelniania się naczynek lub żylaków,
– zaraz po wizycie w solarium lub opalaniu,
– w czasie okresu.

 

Na depilację woskiem zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna