Wygładzanie zmarszczek mimicznych

Wygładzanie zmarszczek mimicznych

Zastosowanie terapii botulinowej pozwala wygładzić zmarszczki mimiczne twarzy i zachować młody, a jednocześnie naturalny wygląd. Botox jest stosowaną od wielu lat przez lekarzy substancją, która powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów w nerwach ruchowych. Działanie to sprawia, że skóra leżąca nad mięśniem nie marszczy się, czego efektem jest nie uwidacznianie się zmarszczek. Dodatkowo dzięki temu, że skóra pozostaje zrelaksowana, jest lepiej ukrwiona i odżywiona. W takich warunkach mogą następować w skórze procesy regeneracji i zahamowanie procesu pogłębiania się zmarszczek.

Zabieg najczęściej stosowany jest do spłycania zmarszczek poprzecznych i pionowych:

  • na czole – np. “lwiej zmarszczki”
  • wokół oczu – tzw. „kurzych łapek”
  • do uniesienia brwi.

Zabieg jest bezbolesny, a efekt utrzymuje się ok. 5-6 miesięcy. Zmarszczki zmniejszają się stopniowo w ciągu 2 tygodni.  Działanie leku jest w pełni odwracalne, nie wywołuje skutków ubocznych ani uczuleń, dlatego preparat ten uważany jest przez lekarzy za w pełni bezpieczny. Po zabiegu mogą jedynie wystąpić miejscowe zaczerwienienia, czasami niewielki siniak. Zabieg najlepiej powtarzać co pół roku.

 

Na wygładzanie zmarszczek mimicznych zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Medycyna estetyczna Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna