Depilacja / usuwanie owłosienia

Zabiegi laserowe / E-Light

Depilacja / usuwanie owłosienia

Aby osiągnąć trwalsze rezultaty depilacji owłosienia, należy zniszczyć torebki włosowe, z których wyrastają pojedyncze włosy. W Salon-Kosmetyczny.pl do zabiegów stosowany jest IPL (trzeciej generacji) z RF lub LASER DIODOWY. Zabieg jest mało bolesny i bezinwazyjny, a co najważniejsze efekty są na wiele lat.

 


 

Na czym polega zabieg?

Odpowiednio dostosowane impulsy promieni świetlnych generowane przez lampę błyskową są wysyłane w kierunku owłosionego obszaru poprzez szklany pryzmat. Włosy zawierają pigment (melaninę), który pochłania światło i zamienia je w energię cieplną. Ciepło jest transmitowane przez włos ku torebce włosowej, która jest następnie niszczona i pozbawiana możliwości produkowania włosów. Aby zagwarantować optymalną transmisję promieni świetlnych do włosów, na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (podobnego do tego, którego używa się podczas badań ultrasonografem). Dzięki temu aplikator  ślizga się po całym obszarze, na którym wykonywany jest zabieg, zmieniając swoje położenie dokładnie o jedną długość po każdym z błysków światła.

Czy wszystkie włosy mogą być poddawane zabiegowi?

Skuteczność zabiegu zależy od poziomu absorpcji światła przez pigment znajdujący się we włosach (melaninę). Najbardziej efektywne są zabiegi dotyczące włosów ciemnych, które łatwiej się rozgrzewają do temperatury potrzebnej do zniszczenia torebek włosowych.

Ile zabiegów potrzeba, aby usunąć owłosienie na stałe?

Zabiegi są skuteczne jedynie w odniesieniu do włosów pozostających w fazie ich wzrostu. Większość naszego owłosienia znajduje się w fazie spoczynku, co tłumaczy, dlaczego zazwyczaj jeden zabieg jest niewystarczający i potrzebne są kolejne. Ilość potrzebnych sesji zależy od wielu czynników indywidualnych m.in.: karnacji, koloru włosów, gęstości i grubości włosów, stopnia ich skręcenia, głębokości umiejscowienia mieszka włosowego, poziomu hormonów oraz miejsca zabiegu.
Statystyki i wyniki badań klinicznych pokazują jednak,  że aby efekt był trwały zabieg musi być powtarzany minimum 4 razy w ściśle określonych odstępach czasu, Włos można trwale zniszczyć tylko w fazie wzrostu, konieczne jest, więc powtarzanie zabiegu zgodnie z cyklem wzrostu włosa, tak, aby na danym obszarze naświetlić każdy włos podczas tej właśnie fazy. Zabieg powtarza się, co ok. 4-5 tygodni.

Jakie należy zachować środki ostrożności?

Aby zabieg był maksymalnie skuteczny, bardzo ważne jest, aby jak największa liczba mieszków włosowych zawierała włosy, które zostaną zniszczone za pomocą światła. Dlatego w okresie 4 tygodni poprzedzających pierwszy zabieg nie należy usuwać włosów pensetą, woskiem czy za pomocą kremów depilujących. Powinno się także unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) na miesiąc przed zabiegiem, a także w trakcie kuracji. To ograniczy poziom absorpcji światła przez skórę i zredukuje ryzyko bolesnych poparzeń skóry.

Po zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa na działanie promieni UV i dla lepszych rezultatów powinno się unikać przez kilka tygodni wystawiania na działanie słońca tego obszaru skóry, który był poddawany zabiegowi. Przez cały miesiąc po wykonaniu zabiegu należy stosować filtr przeciwsłoneczny (SPF 30).

Czy występują efekty uboczne?

Większość pacjentów nie  odczuła żadnych efektów ubocznych po wykonaniu zabiegu. Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienie skóry występujące zaraz po zabiegu. Reakcje skórne zwykle zanikają w przeciągu kilku godzin lub dni po zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób charakteryzuje ból jako umiarkowany (jak pstryknięcie skóry za pomocą gumki recepturki). Osoby o gęstych, ciemnych włosach lub intensywnej pigmentacji mogą bardziej odczuwać działanie zabiegu.

 

Na zabiegi depilacji laserowej zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Zabiegi laserowe Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna