Fotoodmładzanie

Zabiegi laserowe / E-Light

Fotoodmładzanie

Zabieg fotoodmładzania z użyciem IPL to kliniczne sprawdzona skuteczna metoda leczenia skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych, zarówno pod kątem zmian pigmentacyjnych, naczyniowych, występowania zmarszczek, zwiotczeń jak i blizn. Światło emitowane przez IPL wnika w głąb skóry i penetruje komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej, pobudzając ją w ten sposób do regeneracji. Efektem po zabiegu jest usunięcie przebarwień i blizn,  poprawa gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek.

 


 

Na czym polega zabieg z użyciem IPL?

Zabiegi z użyciem IPL polegają na wysyłaniu doskonale kontrolowanych rozbłysków światła w kierunku powierzchniowej warstwy skóry. Światło jest absorbowane przez jedną z naturalnych substancji chemicznych, znajdujących się w ludzkim ciele – melaninę – która jest skoncentrowana w obszarach zmian pigmentacyjnych, a także hemoglobinę, która znajduje się w czerwonych krwinkach.

Oba te pigmenty zamieniają energię świetlną w ciepło, które jest następnie wykorzystane do niszczenia tych części komórek, gdzie melanina jest przechowywana, a także do zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zaopatrują w krew obszary z widocznymi zmianami naczyniowymi, nie uszkadzając przy tym sąsiadujących komórek. W ten sposób likwidowane są zmiany pigmentacyjne i naczyniowe.

Także kolagen (odpowiedzialny za zwiotczenia i zmarszczki) skutecznie absorbuje wiązkę światła, która wykorzystywana jest w zabiegu fotoodmładzania skóry. Powoduje to jego termolizę, wywołując nagrzewanie i kurczenie wiązek kolagenowych. W wyniku tego procesu skutecznie pozbywamy się drobnych zmarszczek, spłycamy te głębokie oraz poprawiamy gęstość skóry.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

Zabieg odmładzający opiera się m.in. na absorpcji promieni świetlnych przez melaninę i hemoglobinę, więc jest najbardziej skuteczny w przypadku osób o jasnej skórze, które nie są opalone w trakcie trwania kuracji. Unikalne oprogramowanie IPL jest wyposażone w ustawienia dostosowane do określonych kolorów włosów i dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Jak długo trwa zabieg?

Szklany pryzmat w aplikatorze IPL, który kieruje światło na skórę, ma wymiary 1 cm na 5 cm. Dzięki temu podczas jednego błysku światła możliwe jest objęcie zabiegiem dużej powierzchni skóry.  Pełen zabieg twarzy zajmuje mniej niż 20 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby.Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Jakie należy zachować środki ostrożności przed i po zabiegu?

Bardzo ważne jest, aby unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem z użyciem systemu Ellipse, gdyż promienie słoneczne są pochłaniane przez melaninę, niszczą także kolagen.  W przypadku nadmiernej absorpcji światła przez melaninę znajdującą się w skórze zabieg będzie o mniej skuteczny, a jednocześnie bardziej bolesny.

Generalnie nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej może przynieść ulgę przyłożenie lodu do twarzy zaraz po zabiegu. Zalecamy także stosowanie filtra przeciwsłonecznego (minimum SPF 60) przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu.

Czego się mogę spodziewać?

Przez parę dni po zabiegu skóra twarzy może wydawać się lekko „przybrudzona”. Po tym czasie zauważysz, że skóra jest wygładzona i wygląda świeżo. Bardzo dobre rezultaty zauważysz już po pierwszym zabiegu, jednak w celu uzyskania optymalnych efektów należy wykonać ok. 3-4 zabiegi w odstępie ok. 1 miesiąca.

 

Na fotoodmładzanie zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Zabiegi laserowe Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna