Odbudowa kolagenu skóry

Odbudowa kolagenu skóry

SCULPTRA – przywróć urodzie pełnię blasku! Stopniowo, naturalnie, na długo!

Terapia preparatem Sculptra to nowość na rynku polskim. To metoda dyskretna, której efekty pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj 3-4 zabiegów, a rezultaty wyglądające bardzo naturalnie powinny być widoczne po około 6 tygodniach.

Preparat Sculptra może być stosowany do powiększania objętości skóry, szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).

Czyli SCULPTRA nie służy do usuwania pojedynczych zmarszczek, tylko do bardziej kompleksowego usuwania objawów starzenia się skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłebienia itp.

Preparat SCULPTRA działa dwuetapowo. W pierwszym etapie działania wypełnienie zmarszczek  związane jest z objętością wstrzykniętego preparatu. Po kilku dniach zawarta w żelu woda wchłania się i następuje cofnięcie efektu korekcji. Następnie cząsteczki kwasu polimlekowego powodują proces syntezy kolagenu i w naturalny sposób odbudowuje skórę. Jest to podstawowa różnica pomiędzy preparatem SCULPTRA, a klasycznymi wypełniaczami – efekt zabiegu powstaje dzięki syntezie kolagenu w skórze, a nie obecności implantu.

W badaniu klinicznym stwierdzono, że przyrost grubości skóry mierzony od stanu wyjściowego utrzymuje się nawet 2 lata.

Po zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleconego masażu – kilka razy dziennie po kilka minut. Tak jak po innych zabiegach mogą pojawić się siniaki  w miejscach wkłuć, obrzęk lub  zaczerwienienia. Leczenie może doprowadzić do powstania w skórze wyczuwalnych, lecz niewidocznych grudek w kilka miesięcy od podania preparatu.

Miejsca, które można korygować preparatem Sculptra:
– zapadnięte policzki,
– okolice kości policzkowych,
– zmarszczki na policzkach i podbródku,
– głębokie fałdy nosowo-wargowe,
– opadające kąciki ust i zmarszczki ,,marionetkowe”,
– okolicę szyi i dekoltu.

 

Na odbudowę kolagenu skóry zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Medycyna estetyczna Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna