Usuwanie przebarwień

Zabiegi laserowe / E-Light

Usuwanie przebarwień

Łagodne zmiany pigmentacyjne mogą być efektem dziedziczenia genetycznego lub mogą być spowodowane fizycznymi uszkodzeniami skóry, takimi jak oparzenia słoneczne, skaleczenia, podrażnienia, terapia promieniami świetlnymi lub po prostu mogą być naturalnym efektem starzenia się.

Zabiegi z użyciem IPL to klinicznie sprawdzone zabiegi, które długotrwale usuwają zmiany pigmentacyjne w górnych warstwach skóry.

Zmiany mogą różnić się zarówno wielkością jak i kolorem. Bardzo ważne jest, aby upewnić się przed usunięciem zmiany pigmentacyjnej, czy nie jest to zmiana złośliwa.

 


 

Na czym polega zabieg?

Lampa błyskowa, w którą wyposażony jest IPL, emituje promienie świetlne. Są one dokładnie i uważnie filtrowane, zanim dotrą do powierzchni skóry. Gwarantuje to, że dotrą do niej jedynie odpowiednie rodzaje światła (fachowo określane jako długości fal), a reszta nieużytecznych fal zostanie usunięta przez filtry. Dopuszczane do skóry promienie, to te długości fal świetlnych, na które reaguje melanina znajdująca się w obszarach zmian pigmentacyjnych. Kiedy komórki zawierające duże ilości melaniny zostają trafione, zwiększają swoją temperaturę i w ten sposób są niszczone w przeciągu kilku tysięcznych sekundy.

Czy ja mogę być poddana/poddany zabiegowi?

Nie wszystkie zamiany pigmentacyjne reagują na zabieg, więc lekarz (który będzie przeprowadzała wywiad i konsultację)  musi określić, czy dana zmiana pigmentacyjna kwalifikuje się do wykonania zabiegu. Do jego wykonania nadają się jedynie łagodne zmiany w powierzchniowej części skóry. Unikalne oprogramowanie IPL dostraja parametry błysków światła i poziom energii dokładnie do wymagań i potrzeb Twojej skóry.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg IPL zajmuje mniej niż minutę na każdą leczoną zmianę pigmentacyjną.

Czy zabieg jest bolesny?

Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby. Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość pacjentów określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne do pieczenia skóry wieczorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.

Czy powinno się zastosować dodatkowe środki ostrożności przed i po zabiegu?

Powinno się unikać opalania (na słońcu, w solarium czy za pomocą samoopalacza) przed zabiegiem z użyciem IPL, gdyż promienie słoneczne są pochłaniane przez melaninę. W przypadku nadmiernej absorpcji światła przez melaninę znajdująca się w skórze zabieg będzie mniej skuteczny, a jednocześnie bardziej bolesny.

Czy występują efekty uboczne?

Normalną reakcją jest lekkie zaczerwienie skóry pojawiające się zaraz po zabiegu. Mogą wystąpić także wrzodzenie i skorupienie, które powinny zniknąć po około 1-2 tygodniach. W rzadkich przypadkach mogą się pojawić tymczasowe zmiany pigmentacyjne, ale większość osób doświadcza o wiele mniej problemów niż po zabiegach depilacji z użyciem lasera.

 

Na zabiegi usuwania przebarwień zapraszamy do naszego salonu w południowej części Warszawy, dzielnica Ursynów (Kabaty).

Zabiegi laserowe Warszawa, Ursynów, Kabaty

Salon-Kosmetyczny.pl – Salon Kosmetyczny Warszawa, Ursynów, Kabaty – strona główna